Hareket/1.Gün/24 Haziran/Ankara/İstanbul/BulgaristanRusçukRomanyaBükreş:

 • Saat 01.00 De Ankara’dan  Kapıkule  Sınır Kapısına Hareket.(705 Km,Molalar İle Yaklaşik 10 Saat)Rehberimiz Gidilecek Bölge Ve Program Hakkinda Bizi Bilgilendiriyor.İstanbul Katılımcıların Aracımıza Transferi.Pasaport Ve Gümrük İşlemleri Sonrası Bulgaristan’ın  Türk Bölgesi Ruscuk ‘A Hareket.(335 Km,Yaklaşık 5 Saat).Rusçuk Gezisi.Bükreş’e Hareket.(75km,Yaklaşık 1,5 Saat)Bükreş Şehir Gezisi. Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Ahteniumu, Çavuşesku Tarafından Yaptırılan “Halk Evi” , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli , Garnizon Binası , Bükreş Tarih Müzesi Panoramik Olarak Görülecek Yerler Arasındadır. Konaklama Bükreş’teki Otelimizde.

2.Gün/25 Haziran:RomanyaBraşov MacaristanDebrecen:

 • Otelimizde Kahvaltı,Sonrası Drakula’nın Şehri Braşov’a Hareket(186 Km.Yaklaşık 2 Saat) Romanya’nın Güzel Şehirlerinden Olan Braşov Tarihi Ve Modern Bir Havaya Sahip. Transilvanya’nın Topraklarında Bulunan Braşov’da Ortaçağ Esintileri Bulmak Mümkün. Avrupa’nın 'Drakula' Olarak Efsaneleştirdiği Kazıklı Voyvada’nın Şatosu,Gizemli Şatolar Ve Kuleler Görülecek Yerler Arasında. Saat 14.00 Te Macaristan’ın 2. Büyük Şehri Debrecen’e Hareket.(482km,Mola İle Yaklaşık 8 Saat)Konaklama Macaristanın İkinci Büyük Kenti Debrecen’deki Otelimizde.

 3.Gün/26 Haziran:PolonyaKrakow:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Krakov’a Hareket(439km,Yaklaşık Mola İle 6.5 Saat).Krakow Şehir Turu. Papa II.Jean Paul’un Başpiskopası İken Papa Seçildiği Bu Şehirde İlk Olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde Yer Alan Tarihi Şehir Merkezini Göreceğiz. Avrupa’nın En Büyük Meydanlarından Biri Olan Ve Etrafını Çeviren Sayısız Tarihi Binalar Bulunan Bu Meydanda  Ortaçağ  Avrupası’nda Geziyormuş Gibi Hissedeceksiniz. Sonrasında İse Wawel Kalesi’ni Ve Papa II.Jean Paul’un Rahip Olarak İlk Vaazını Verdiği Wawel Katedrali’ni Göreceğiz. Diğer Görülecek Yerler Arasında İse; Pazar Meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska Caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu Bulunmaktadır.
 • Otelimize Yerleşme.Konaklama Krakow’daki Otelimizde.

4.Gün/27 Haziran:PolonyaVarşovaLitvanyaVilnius:   

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Varşova’ya Hareket(295 Km,Mola İle Yaklaşık 4 Saat.Varşova Şehir Turu.Kraliyet Sarayı, Iıı. Zygmunt Waza Sütün Heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı

Meydan, Şehre Giriş Anıtsal Kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena Anıtı Ve Madam Curie’nin Evini Ziyaret.

Akşam Saatlerinde Litvanya’nın Başkenti Vilnius’a Hareket.(471km,Mola İle Yaklaşık 6.5 Saat)Geç Saatlerde

Otelimize Varış.Konaklama Vilnius’taki Otelimizde.

5.Gün/28 Haziran:LitvanyaVilniusLetonyaRiga:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Vilnius Şehir Turu. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde Bulunan Tarihi Eski Şehrin Üst Ve Alt Bölümleri, Gotik Mimari’nin En Önemli Eserlerinden Olan St. Anna Kilisesi, Gediminas Kulesi, Büyük Katedral, Üniversite, Amber Galerileri, St. Peter & Paul Kilisesi, Şafak Kapıları Ve 13.-19. YY Arasında İnşa Edilmiş Olan Birçok Tarihi Bina Ve Tüm Şehri Panoramik Olarak Göreceğimiz Subacius Tepesi’ne Gideceğiz. Serbest Zaman.Akşam Saatlerinde Letonya’nın Başkenti Riga’ya Hareket(288km,Yaklaşık4 Saat)Otelimize Yerleşme,Konaklama Riga’daki Otelimizde.

6.Gün/29 Haziran:LetonyaRiga EstonyaTalinn:

 • Otelde Kahvaltı Sonrası Riga Şehir Turu, Kedi Evi, Dome Katedrali, Özgürlük Anıtı, Büyük Ve Küçük Lonca Binaları, Daugava Nehri Ve Şehrin Diğer Önemli Bölgeleri  Serbest Zaman
 • Estonya’nın Başkenti Talinn’e Hareket(311km,Yaklaşık 4.5 Saat).Otelimize Yerleşme,Konaklama Talinn’deki Otelimizde..

7.Gün/30 Haziran:EstonyaTalinn:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası  Aracımızın 24 Saat Dinlenmesi Gerekmektedir. Şehir Turu Metro Ve Yürüyerek  Yapılacaktır.Talinn Şehir Turu.Gotik Mimarinin En Güzel Örneklerini Görme Fırsatı Yakalayacağımız Şehir Merkezi, Toompea Kalesi Ve Tepesi, 13.YY Dome Katedrali, 19. YY Ortodoks Alexander Nevski Katedrali, 15.YY Belediye Binası Ve St. Olaf Kilisesi Görülecek Yerler Arasında.Akşam Saatlerinde Otelimize Dönüş.Konaklama Talinn’deki Otelimizde.

8.Gün/1 Temmuz:FinlandiyaHelsinki:

 • Otelimizdeki Kahvaltı Sonrası Liman’a Hareket.Helsinki Feribotuna Transfer.Yaklaşık 3 Saatlik Yolculuk Sonrası Helsinki’ye Varış.Helsinki Şehir Turu Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli’ni  Serbest Zaman.Konaklama Helsinki’deki Otelimizde

9.Gün/2 Temmuz/RusyaSt.Petersburg:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası St.Petersburg’a Hareket.(390km,Yaklaşık 4,5 Saat)

Panoramik St. Petersburg Şehir Turu.Gezimiz Esnasında; Nevsky Caddesi, Pushkin Anıtı, Eski Liman Fenerleri, Saray Meydanı, Birzhevoy Köprüsünden Vasilevsky Adasına Geçiş, Peter & Paul Kalesi, Aurora Zırhlısı, Hermitage Sarayı, Kanlı Kilise Ve St.Isaac Katedrali  Görülecek Yerler Arasındadır. Otelimize Yerleşme,Konaklama St.Petersburg’daki Otelimizde.

10.Gün/3 Temmuz/RusyaSt.Petersburg:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası  Peterhoff Parkı Ve Pavlovsk Saray Turu.Puşkin (Çar Kasabası) 18. Yüzyıl’da Katerina Tarafından İnşa Ettirilen Ve Çar Kasabası Olarak Anılan Park, Saray Ve Binalar Kompleksi Olarak Dikkat Çekiyor. 600 Hektarlık Bir Alanı Kaplayan Kasabanın Ana Binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası Son Derece İlgi Çekici Olmasına Rağmen Özellikle Yaz Aylarındaki Yoğunluktan Dolayı Birçok Turist Tarafından Ziyaret Edilemiyor. Çarlık Dönemi Aristokrasinin Çar Ailesi İle Buluştuğu Bu Ünlü Kasabada Aynı Zamanda Ünlü Şair Puşkin’in Eğitim Gördüğü Okul Da Yer Alıyor.Serbet Zaman,Konaklama St.Petersburg’daki Otelimizde.

11.Gün/4 Temmuz/RusyaMoskova:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Moskova’ya Hareket.(714km,Molalar İle Yaklaşık 10.5 Saat)

Moskova’ya Varış.Panoramik Şehir Turumuz Esnasında Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bosoi Tiyatrosu, Kızıl Meydan Ve Kremlin Sarayı Görülecek Yerler Arasındadır.Otele Varış.Konaklama Moskova’daki Otelimizde

12.GÜN /5 Temmuz/RusyaMOSKOVA:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Moskova Metrosu, Arbat Caddesi Ve Nazim Hikmet Mezarlığı Turlarıturumuz Hemen Hemen Tüm Dünya'nın En Güzel Dekore Edilmiş Metrosu Olarak Kabul Ettiği Moskova Metrosu Gezisi İle Başlıyor. Hergün Milyonlarca Kişinin Taşındığı Bu Sanat Harikası Metro 1931 Yılında İnşa Edilmeye Başlanmış Olup, Günümüze Kadar Uzanmıştır. Tur Bitimi Serbest Zaman.Kokteylli Nehir Turu,Serbest Zaman,Konaklama Moskova’daki Otelimizde.

    13.GÜN/6 TemmuzRusyaMOSKOVA:                                                                       

 • Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kremlin turu.12. yy'da yaptırılan Moskova'nın yanısıra Rusya'nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur bitimi serbest zaman.

Borodino Panorama Müzesi gezisi,Arbat sokağında ve ünlü Gum mağazalarında alışveriş imkanı

Konaklama Moskova’daki Otelimizde

14.GÜN/7 Temmuz/Beyaz RusyaMinsk:

        telimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Aracımıza Transfer Ve Minsk’e Hareket.(718km,Yaklaşık Molalar İle 12 Saat).Seyahatimiz.Tüm Gün Rusya Ve Beyaz Rusya’nın Muhteşem Doğa Ve Manzarası Eşliğinde Sürecek.Akşam Saatlerimde Minsk’ Deki Otelimize Varış.Konaklama Minsk’deki Otelimizde.

15.GÜN/8 Temmuz/Beyaz RusyaMinskUkraynaKiev:          

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Minsk Gezisi.İlk Dikkatinizi Çekecek Şey, Sokak Duvarlarındaki Resimler Olacak. “Sokak Sanatı” Denen Bu Alternatif Sanat Akımı, Minsk’te Oldukça Yaygın. Dünyanın Her Köşesinden Gelen Sanatçılar Minsk’in Sokaklarını Boyuyor. Bunlar Basit Grafiti Çalışmalarından İbaret Resimler Değil, Her Biri Titizlikle İşlenmiş Yağlı Boya Tablolarını Andırıyor. Gezintiniz Sırasında, ‘Girl With An Umbrella', 'Minsk Lady' Ve 'Smoking Man’ Heykellerini Ziyaret Ediyoruz. Şehir Halkı, Her Biri İçin Değişik Bir Efsane Uydurmuş. Örneğin, 'Smoking Man’ Heykelinin Parmakları Arasına Yanan Bir Sigara Koyarsanız, Gününüzün İyi Geçeceğine İnanılıyor.Trinity Hill. 19. Yüzyıldan Kalma Evler İle Çevrili Bu Bölge, Bir Açık Hava Müzesi Olarak Kullanılıyor. Evlerin Çoğu Ziyaret Edilebiliyor. Daha Geleneksel Bir Müze Ziyareti İçin Hedefiniz Ulusal Belarus Kütüphanesi Olmalı. Burası İlginç Bir Bina, Zira Altıgen Bir Mücevher Şeklinde İnşa Edilmiş. İçinde Sanat Eseri Koleksiyonları, Kütüphaneler Ve Restoranlar Bulunuyor. Ne Yazık Ki Yerel Halkın Çoğu, Buranın “Şehirdeki En Çirkin Bina” Olduğunu Düşünüyor!St. Simon Ve Helena Kilisesi. “Kırmızı Katedral” Olarak Da Bilinen Bu Üç Yüz Yıllık Yapının İç Burkan Bir Hikâyesi Var; İnşa Eden Mimarın Küçük Kızı, Vefat Etmeden Önce Kırmızı Bir Kilise Binası Çiziyor Ve Meleklerin İlham Verdiğini Söylüyor. Mimar, Kızının Anısına Binayı İnşa Ediyor. Serbest Zaman.Saat 16.00 Da Kiev’e Hareket.(569km,Molalar İle Yaklaşık 8 Saat) Gece Otelimize Yerleşme.

Konaklama Kiev’deki Otelimizde.

16.GÜN/9 Temmuz/UkraynaKievMoldovaKişinev:                                                                     

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Kiev Şehir Turu.Dinyeper Kıyısına Kurulan Bu Şehir İsmini Efsaneye Göre Kiy, Şek Ve Horiv Adlı 3 Kardeşin En Büyün Kiy’den Almıştır.Son Yıllarda İhtilallerle Dünya Kamuoyunun Gündemine Gelen Kiev, Aynı Zamanda, Ruslar’ın Tarihindeki İlk Başkent Olma Özelliğine

Sahiptir. 1500 Yıllık Tarihi Olan Kiev, Ayrıca, Dünyanın En Yeşil Şehirlerinden Biridir. Shevchenko Bölgesi’nde Yer Alan Ve Kiev’in En Merkezi Ve İşlek Caddesi Olan 1100 Metre Uzunluğundaki Ünlü Kreschatik Caddesi, Europeiskaya İle Bessarabskaya Meydanlarını Birbirine Bağlayan Eşsiz Bir Konuma Sahip. Birçok Restoran Ve Kafenin Bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, Sokak Dansçıları Ve Müzisyenler

De Kentin Dinamizmini Arttırıyor. Panoramik Turumuzda, Kiev’in Ana Meydanlarını Ve Belli Başlı Tarihi Binalarını Göreceğiz. Öğleden Sonra,Kiev Metrosu & Kültür Ve Alışveriş Turuna Katılabilir Kiev’in Sanat Dolu Metro Duraklarını Gezerken Şaşıracaksınız. Günde Yaklaşık 1.5 Milyon Yolcu Taşıyan Bu Metronun En Derinindeki 105.5 Metre Derinlikteki Metro Durağını Göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda Hediyelik Eşya Alabilme Şansı Yakalayacağız. Dnepre Nehrinin Manzarasını, Ayasofya Meydanı Ve Kontraktova Meydanını Birleştiren Bu Tarihi Yokuş İçerisinde Pek Çok Restoran Ve Hediyelik Eşyacıları Bulundurmaktadır.Saat 16.00 Da  Kişnev’e Hareket.(472 km,Mola İle Yaklaşık 7 Saat)

Kişinevdeki Otelimize Varış,Konaklama Kişinev’deki Otelimizde.

17.GÜN/10 Temmuz/MoldovaKişinev RomanyaKöstence:   

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Kişinev Şehir Turu. Nativity Katedrali, 1840'ta Rus-Türk Savaşı Anıtı Olarak İnşa Edilen Beyaz Taştan Yapılmış Olan 13 Metrelik Saatli Zafer Takı, Moldova Hükümdarı III. Ştefan'ın Bronz Heykeli, Moldova Ulusal Tarih Müzesi, Peyzajlı Bahçeleri, Anıtları, Büyük Bir Çeşmesi Ve Rumen Yazarların Büstleri Olan ?tefan Cel Mare Central Park Göreceğimiz Yerler Arasındadır.Saat 16.00 Da Aracımıza Transfer Köstence’ye Hareket.(653km,Yaklaşık Mola İle 7.5 Saat)

Gece Saatlerinde Otelimize Varış.Geceleme Köstencedeki Otelimizde.

18.Gün/11 Temmuz/RomanyaKöstenceBulgaristanVarna Burgaz:     

 • Sabah  Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Köstence Gezisi,Ankara’ya Hareket.(1060km,Molalar Ve 2 Sınır Kapısı Var,Yaklaşık 18 Saat)Yol Üzerinde Bulunan Bulgaristanın Şehirlerinden Varna Gezisi,Burgaz Gezisi,Gece Saatlerinde Ankara’ya Varış

 • Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:
 • Lüx Otobüs  İle Ulaşım
 • Çift Sürücü
 • Yurtiçi Ulaşımında İkramlar
 • 17 Gece 3* ve 4* Hotel Konaklama
 • Şehir konaklama vergileri
 • 17 Sabah kahvaltısı
 • MacaristanDebrecen(1)
 • PolonyaKrakow(1) Varşova
 • Rusya Moskova(3) St.Petersburg(2)
 • MoldovaKişinev(1) LetonyaRiga(1)
 • BeyazRusya(Belarus)Minsk(1)
 • FinlandiyaHelsinki(1)
 • EstonyaTalinn(2)
 • litvanyaVilnius(1)
 • UkraynaKiev(1)
 • RomanyaBükreş(1) Braşov(1)Köstence(1) BulgaristanRusçuk Varna Burgaz
 • Şehir  Turistik giriş vergileri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Shengen Vize Ücreti (Elçilik ücreti+ elçilik Vize şirketi ücreti vize sigortası+20 € işlem ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Fonu
 • Rusya Vize Ücreti (Yeşil Ve Bordo Pasaportlara Vize Uygulanır)
 • Müze Ve Ören Yeri  Ücretleri
 • Rehber ve Kaptan Bahşişleri(10 €,zorunludur)
 • Rehberimizin extra olarak düzenleyeceği etkinlikler
 • Kişisel Harcamalar

Baltık Ülkeleri ve Rusya

Finlandiya Estonya Letonya Litvanya Ukrayna  Polonya  Romanya Bulgaristan Rusya Moldova Macaristan Beyaz Rusya (Belarus)

18 Gün/17 Gece
Oda Kahvaltı / 3* & 4* Otel
1300€
  İki Kişilik Odada: 

 • Kişi Başı1300 €
 • İlave Yatak0 €
 • Tek Kişi Farkı345 €

A 10228 sayılı kanuna göre Tur-Gezi vb. organizasyonlar Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli ve TÜRSAB üyesi Seyahat Acenteleri tarafından yapılır.

Her türlü Tur-Gezi organizasyonlarında "Seyahat Sigortası" zorunludur. Seyahat sigortası sadece Acentalar tarafından yapılabilinir.