Hareket/27 MAYIS/Ankara/İstanbul/İpsala:

 • Saat 19.00 De Grubun Belirlediği Yerden Hareket.İpsala Sınır Kapısına Hareket(705 Km Yaklaşık Molalar Ile 10  Saat) Rehberimiz Gidilecek Bölge ,Program Detayları Ve İzlenecek Güzergah Hakkında Rehberimiz Bizleri Bilgilendiriyor. Araçta Çeşitli İkramlarımızı Alıyoruz.
 1. Gün/28 MAYIS/İpsala/YUNANİSTAN(Kavala/Selanik):
 • Saat 04.00 De  İpsala Sınır Kapısına Varış.Pasaport Ve Gümrük Işlemleri Sonrası
 • Yunanistan’a Giriş Yapıyoruz,Kavala’ya Hareket.(195 Km,Yaklaşık 2 Saat)
 • İsteyenler Kavala Sahilde Sıcak Börek Ve Çaydan Oluşan Kahvaltı Yapabilirler.(Extra)Dinlenme Sonrası Kavala Şehir Turu. Su Kemeri Kavalali Alipaşa Külliyesi,Evi Ve Heykeli,Tarihi Sokak Gezileri.Saat 10.30 Da Selanik’e Hareket (135 Km Yaklaşik1.5 Saat).Selanik’e Varış. Selanik Gezisi,(Atatürk Evi,Kale,Beyazkule,Manastır Görülecek Yerler Arasında)
 • Otelimize Yerleşme,Konaklama Otelimizde.( Limitli İçkili Müzikli Akşam Yemeği…30 €)

 2.Gün/29 MAYIS/MAKEDONYA(Manastır/Ohrid)

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Saat 08:00’de Manastır’a Hareket.(237 Km Yaklaşık 3 Saat)2 Adet Sınır Geçişi Var. Öğle Saatlerinde Manastır’a Varış Ve Manastır Gezisi,Gezilecek Yerler Arasında Atatürk’ün Eğitim Aldığı Manastır Askeri İdadisi, Atatürk Anı Odası Var.Daha Sonra Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Bedesten, Yeni Mehmet Efendi Camii, İshakiye Camii, Manastır Çarşısı Ve Atatürk’ün Büyük Aşkı Eleni’nin Evi Var.Manastır Şehri Üzerinden Ohrid’e Hareket(67km,Yaklaşık 45 Dk.)Yol Üzerinde Bulunan Resne’deki İttihak Ve Terakki Cemiyeti’nin Önde Gelen Isimlerinden Resneli Ahmet Niyazi Evi Ziyareti,Ohrid’e Varış. Ohrid Antik Kenti, Bazilika, Ohrid Kalesi, Antik Tiyatro, Çar Semoil Kilisesi, Osmanlı Evleri, St.Naum Manastırı Ve Kilisesi, Kiril Alfabesini Yazan Kiril Kardeşler Heykelleri Ve Cami Gezilerinin Ardından  Tarihi Ve Turistik Ohrid Çarşısında Serbest Zaman,Otelimize Varış.Konaklama Otelimizde(Limitli İçkili Müzikli Akşam Yemeği 30 €)

3.Gün/30 MAYIS/MAKEDONYA(Üsküp)SIRBİSTAN(Belgrad)

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Üsküp’e Hareket.(172 Km,Yaklaşık 3 Saat)Yol Üzerinde Bulunan  Kalkandelen ,Gostivar Şehir Gezileri.Ünlü Şar Dağları Eteğinde Bulunan Köpüklü Nehir Ve Alaca Camii Gezileri,Nehir Kenarındaki Çay Bahçesinde Arnavut Böreği Ve Ayran,Çay İkramı
 • Üsküp’e Varış.Üsküp Şehir Gezisi. Mustafa Paşa Camii,Murat Paşa Camii,Saat Kulesi,Eski Tren Garı,Davut Paşa Hamamı,Köse Kadı Camii,Rahibe Teresa ,Heykeli Ve Kale(Kalenin İçi Kapalı Olduğu İçin Dışından Görülecektir)Gezileri.Türk Çarşısında  Serbest Zaman.Belgrad’a Hareket.

(434km,2 Sınır Geçişi Ve Mola İle Yaklaşık 7 Saat).Geç Saatlerde Otelimize Varış.Konaklama Otelimizde. 

4.Gün/31 MAYIS/SIRBİSTAN(Belgrad)MACARİSTAN(Budapeşte):

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Saat 09.00 Da Aracımıza Transfer.Belgrad Şehir Turu.Görülecek Yerler Arasında  Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı Ve Taş Meydan Var.
 • Saat 11.00 De  Budapeşte’ye Hareket.(378 Km,2 Sınır Geçişi Ve Mola İle Yaklaşık 6 Saat)
 • Budapeşte’ye Varış.Panoramik Şehir Gezisi,Tuna Nehrinin İki Yakasındaki  Sağ (Buda) Ve Sol (Peşte) Kıyısı Şeklinde İki Bölüme Ayrılmıştır.Berlin’den Sonra Orta Avrupa’nın En Büyük İkinci Şehri Olup, Macaristan Nüfusunun Beşte Biri De Burada Yaşamaktadır.Tuna’nın Sol Kıyısında Buda Şatosunun Çevresinde, Parklarla Süslü Modern Caddeler Ve Târihî Semtler Uzanır. Şehrin Beyni Ve Büyük Semtler İse Tuna’nın Sağ Kıyısındaki Ovadadır. Panoramik Şehir Turu.

Budapeşte’de Görülecek Yerler Arasinda; Erszebet Köprüsü, Tüm Şehri Kuşbakışı İzleyebileceğiniz Gellert Tepesi,Unesco Dünya Mirası Listesinde Olan  Balikçilar Kulesi Ve St. Mathias Katedrali , Şehrin İlk Köprüsü Olan Zincirli Köprü, Görkemli Bir Tablo Çizen Parlamento Binasi, Macar Krallarının Heykellerinin Ve Heykellerin Altında Da Kahramanlıklarını Gösteren Kabartmaların Bulunduğu  Kahramanlar Meydani Görülecek Yerler Arasindadir. Otelimize Varış.Odalara Yerleşme,Serbest Zaman,Konaklama Otelimizde((Limitli İçkili Müzikli Akşam Yemeği Macar Gecesi 50 €) (Tuna Nehri Turu…30 €)

5.Gün/1 HAZİRAN//Budapeşte/Estergon Kalesi (Esztergom & Visegrad & Szentendre) Viyana:

 • Saat 07.00 De Uyandirma Ve Kahvalti Saat 09.00 De Aracimiza Transfer Ve Budapeşte Turumuza Devam.Saat 14.00 De Estergom’a Hareket(53km,Yaklaşık 1 Saat). Estergon Kalesi Olarak Bilinen  Esztergom & Visegrad & Szentendre Gezisi,1553 Yilinda Kanuni Sultan Süleyman Zamaninda Osmanlilarin Olan Esztergom &  Tuna’yi Gözetleyen Kalesinden Aldiği İsimle “Yüksek Kale” Olarak

Anilan Visegrad  Osmanlilari’in Batida İlerlemelerinden Kaçan Sirp Ve Yunanlilarin Kurduklari Bir Kent Olan Dar Dolambaçli Sokaklari Ve Mimarisiyle Akdeniz Havasini Yansitan Sanatçilar Kenti

 Olarak Bilinen  Szentendre Gezisi. Tuna Nehrini Köprü İle Geçerek Slovakya Topraklarından Tuna Nehri Ve Kale Manzarasını Fotoğraflıyoruz.Viyanaya Hareket,(232 Km.Yaklaşık 3 Saat) Otelimize Yerleşme.Konaklama Otelimizde.

6.Gün/2 HAZİRAN/Viyana/Prag:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Viyana Şehir Gezisi,Viyana’da İlk Görülecek Yer Ünlü Vıyana Opera Binası , 1365 Yılında Herzog Rudolf Iv. Tarafından Kurulan Viyana Üniversitesi Ardından Yüzyılı Aşkın Tarihçesi İle Ünlü Parlemento Binasi ,Dünyanın Sayısız Sanatçısını Barındıran Vıyana Tiyatrosu Ve Son Olarak Vıyananın İmparatorluk Sarayı Holfburg Ve Müzeler Bölgesinde Geziyoruz,Serbest Zaman. Saat 17.00 Da Prag’a Hareket.Yaklaşık 4,5 Saatlik (333 Km.)Yolculuk Sonrası Prag’a Varış.Otelimize Yerleşme,Konaklama Otelimizde.

   7.Gün/3 HAZİRAN/Prag:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Prag Şehir Gezisi,Orta Bohemya'da Vltava Nehri'nin Üzerinde Yer Alır.Prag "Altın Şehir", "Doksanların Sol Bankası", "Masal Şehri", "Şehirlerin Anası" Ve "Avrupa'nın Kalbi" Gibi İsimlerle De Anılır.Panaromik Şehir Gezimizde Cumhurbaşkanlığı Sarayı,  870 Senesinde Yapımı Bitirilen Arnavut Kaldırımlı, Koyu Geçişlerle Ve Tarihi Kiliselerle Dolu Bir Şehir Olarak Hala İhtişamını Koruyan  Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, Dünyaca Ünlü Yazar Kafka’nın Evi, Jan Hus’un Heykeli, Tyn Kilisesi Ve Belediye Binası Gibi Bir Çok Eserin Bulunduğu   Eski Şehir Meydanı Ve Güzelliği Benzersiz Olsun,Birdaha Yapılamasın Diye Kralın Gözlerini Kör Ettiği Mimarın Muhteşem Eseri , Tarihi 15.Yy’a Dayanan Astronomik Saat Kulesi Gezileri Vlatana Nehri Üzerindeki Köprüde Fotoğraf Çekimi,Serbest Zaman.Konaklama Otelimizde

8.Gün/4 HAZİRAN/Prag/Karlovy Vary/Terezin/Dresden:

 • Otelimizde Alacağımız  Kahvaltı Sonrası Saat 08.00 Da Aracımıza Transfer Karlovy Vary’ Ye Hareket Ediyoruz…Yaklaşık 2 Saatlik(127 Km.) Yolculuk Sonrası Karlovy Vary ‘Deyiz.

17. Ve 18. Yüzyılda Avrupa Sosyetesinin Ve Devlet Adamlarının En Uğrak Ve En Meşhur Şehri Olan Karlovy Vary’nin Eşsiz Tabiatı İçinde, Yan Yana İnşa Edilmiş Onlarca Muhteşem

Sarayı, Atatürk’ün 1918 De Kaldığı Oteli, Dovorak`In, Mozart`In Göthe`Nin,Beethoven`In, Puşkin`İn Evlerini Görecek,12 Farklı Termal Suyun Çıktığı Termal Galerileri Ziyaret Edecek Ve Kristal, Porselen,Granat,Kehribar Taşlarının Ve Diğer Geleneksel Çek Hediyelik Eşyalarının Satıldığı Fabrika Satış Mağazalarında Alışverişle Geçireceksiniz..Dünyanın En Sağlıklı Kenti Olarak Bilinen Termal Kaplıca Ve Doğal Kaynaklarıyla Ünlü Karlovy Vary’de Yeraltında Binlerce Mineral Yatağı Vardır. Yuri Gagarin Heykelinin Arkasındaki Modern Binanın İçinden Çıkan Kaynak 20 Metre Yükseğe Fışkırıyor Ve Dünyadaki En Büyük Sıcak Kaynaklardan Biridir.Sıcaklığı 41-72 Derece Arasındaki Suyunun Tadı Çok Özel Ve Vücutta Özel Bir Etki Bırakır.Karlsbad Sıcak Mineral Suyu Vücut İçin Gerekli Hemen Her Minareli İçerir.Saat 14.00 De Bu Güzel Bölgeden Ayrılarak  Terezin Nazi Kampına Hareket.(119 Km,Yaklaşık 2. Saat)Terezin Kampın Gezilmesi,Fotoğraf Çekimi.

Dresden’e Hareket.(95km,Yaklaşık 1 Saat 15 Dk).Otelimize Varış.Konaklama Otelimizde.

9.Gün/5 Haziran/Dresden/Bratislava:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Dresden Şehir Gezisi.Doğu Almanyanın Saksonya Eyaletinde Küçük Ve Şirin Bir Şehir Olan Dresden Elbenin Floransası Olarak Adlandırılır.Elbe Nehri Kıyısına İnşa Edilmiş Bu Tarihi Şehirde Görülecek Yerler Arasında Yüksek Katedral,Zwinger Sarayı,Opera Binası Alman Porseleninden İnşa Edilmiş Kralların Duvarı,Şehrin Sembolü Frauenkirche(Kadınlar Kilisesi)Protestan Lider Martin Luter Heykeli Bruhl Terası Ve Altmarkt(Eski Pazar Yeri,Alışveriş Caddesi (Pragger Strasse) Var. Saat 14.00 Te Bratislava’ya Hareket(474km,Mola İle Yaklaşık 6 Saat) Otelimize Yerleşme,Konaklama Otelimizde.

10.Gün/6Haziran/BratislavaZigatvar:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası  Saat 08.00 De Aracımıza Transfer Ve Bratislava Şehir Gezisi.Görülecek Yerler Arasinda Oldtown(Eskişehir).Heykeller Kentide Denilen Bu Şehirde Schöne Naci,Nucil Ve Napolyon Heykelleri ,Çeşmeler,Hlavne Namesti Meydani,Ulusal Slovak Tiyatrosu,
 • Bratislava Lakesi Ve Tarih Ve Arkeoloji Müzesi Var.Saat 11.00 De Zivatvar’a Hareket.(333km,

Yaklaşık 4,5 Saat).Kanuni Sultan Süleyman’ın Hayatını Kaybettiği Ve Türbesinin Bulunduğu Zivatgar Gezimizde,Zivetgar Meydanı Osmanlı Yapıları Kanuni Sultan Süleyman Ve Ali Paşa Camilerinin Bugünkü Hali ,Türk Evi  Müzesi,Üzüm Tepesindeki Kanuni Türbesi Görülecek Yerler Arasında.Otelimize Yerleşme ve Konaklama Zivetgar’daki Otelimizde.

1. Seçenek.

11.Gün/7 HAZİRAN/Mohaç/Kavala:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Saat 08.00 De Aracımıza Transfer Ve Osmanlı Macar Savaşının Yaşandığı Mohaç’a Hareket(80km,Yaklaşık 1.5 Saat).Mohaç Kasabası Ve Mohaç Savaşının Geçtiği Milli Park Ve Müzenin Gezilmesi. Saat 17.00 De   Kavala’ya Hareket.

(1065 Km,4 Sınır Geçişi Ve Molalar İle 18 Saat.)Tüm Gece Yolculuk.

12.Gün/8 HAZİRAN/Kavala:

 • Öğle Saatlerinde Kavala’ya Varış.Otelimize Yerleşme,Dinlenme,Serbest Gün.Konaklama Otelimizde.

13..Gün/9 HAZİRAN/Kavala/Ankara:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Kavala Şehir Turu.Ankara’ya Hareket.Gece Saatlerinde Ankara’ya Varış.

2. Seçenek.

11.Gün/7 HAZİRAN/Mohaç/Sofya:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Saat 08.00 De Aracımıza Transfer Ve Osmanlı Macar Savaşının Yaşandığı Mohaç’a Hareket(80 Km,Yaklaşık 1.5 Saat).Mohaç Kasabası Ve Mohaç Savaşının Geçtiği Milli Park Ve Müzenin Gezilmesi. Saat 17.00 De   Sofya’ya Hareket. Hareket.(688 Km,4 Sınır Geçişi Ve Molalar İle 12 Saat.)Tüm Gece Yolculuk.

12.Gün/8 HAZİRAN/Sofya/Ankara:

 • Sabah Saatlerinde Sofya’ya Varış.Sofya Şehir Gezisi,Ankara’ya Hareket.Gece Saatlerinde Ankara’ya Varış.

 • Ankara’dan  Lüks otobüs   İle Ulaşım
 • Yurt içinde ulaşımda ikramlar
 • 13  Gece  3* ve  4* Otelde Konaklama
 • Tüm Otel Konaklama Vergileri
 • Tüm şehir giriş vergileri
 • 13 Sabah Kahvaltısı
 • Yunanistan selanik kavala turu veya
 • Makedonya manastır ohrid kalkandelen Üsküp turu
 • Bulgaristan Sofya plovdiv turu
 • Macaristan Budapeşte estergom zigatvar mohaç Turu,
 • Slovakya Bratislava Turu
 • Avusturya Viyana Şehir Turu
 • Çekya Prag Karlovary Terezin Nazi Kampı Gezisi
 • Almanya Dresden Gezisi
 • Sırbistan Belgrad
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Öğle  Ve Akşam Yemekleri
 • Shengen Vize +Sigorta+Vize Danışmanlık Hizmet Bedeli…120 € (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
 • 65 Yaş Üstü Katılımcıların Extra Sigorta Farkı
 • Yurtdışı Çıkış Fonu(15.Tl,)Tarafınızdan T.C Nosu İle Bankaya Yatırılacak)
 • Müze Ve Ören Yeri  Giriş Ücretleri
 • Kaptan Ve Rehber Bahşişi Kişi Başı 10 €
 • Kişisel Harcamalar
 • Selanik (Limitli İçkili Yunan Müzikli Akşam Yemeği…30 €)
 • Ohrid  (Limitli İçkili Makedon Müzikli Akşam Yemeği…30 €)İ
 • 1 Kadeh içkili Budapeşte Tuna Nehir Turu…30 €
 • Budapeşte  Akşam Yemekli İçkili Müzikli Macar  Gecesi..50 €

Orta Avrupa ve Balkanlar Gezisi & 9 Ülke

Macaristan Avusturya Çekya  Slovakya Almanya MacaristanBudapeşte Estergon Zigatvar Mohaç Slovakya   Bratislava Avusturya Viyana Çekya Prag Karlovary Terezin Almanya Dresden Yunanistan Selanik Kavala (Batı Trakya)

Makedonya Manastır Ohrid Kalkandelen Üsküp  Belgrad

13 Gün 12 Gece
Oda Kahvaltı / 3* & 4* Otel
795€
  İki Kişilik Odada: 

 • Kişi Başı795 €
 • İlave Yatak0 €
 • Tek Kişi Farkı235 €

A 10228 sayılı kanuna göre Tur-Gezi vb. organizasyonlar Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli ve TÜRSAB üyesi Seyahat Acenteleri tarafından yapılır.

Her türlü Tur-Gezi organizasyonlarında "Seyahat Sigortası" zorunludur. Seyahat sigortası sadece Acentalar tarafından yapılabilinir.