Hareket/25 Ekim/Ankara/İstanbul/İpsala:

 • Saat 19.00 grubun belirlediği yerden  İpsala Sınır Kapısına Hareket (705 Km Yaklaşık Molalar Ile 10  Saat) Rehberimiz Gidilecek Bölge ,Program Detayları Ve İzlenecek Güzergah Hakkında Rehberimiz Bizleri Bilgilendiriyor. Araçta Çeşitli İkramlarımızı Alıyoruz.
 1. Gün/26 Ekim/İpsala/YUNANİSTAN(Kavala/Selanik)Makedonya(Üsküp):
 • Saat 04.00 De  İpsala Sınır Kapısına Varış.Pasaport Ve Gümrük Işlemleri Sonrası Yunanistan’a

 Giriş Yapıyoruz,Kavala’ya Hareket.(195 Km,Yaklaşık 2 Saat) İsteyenler Kavala Sahilde Sıcak Börek Ve Çaydan Oluşan Kahvaltı Yapabilirler.(Extra)Dinlenme Sonrası Kavala Şehir Turu. Su Kemeri Kavalali Alipaşa Külliyesi,Evi Ve Heykeli,Tarihi Sokak Gezileri.Saat 10.30 Da Selanik’e Hareket (135 Km Yaklaşik1.5 Saat).Selanik’e Varış. Selanik Gezisi,(Atatürk Evi,Kale,Beyazkule,

Manastır Görülecek Yerler Arasında)Üsküp’e Hareket.(234 Km,2 sınır geçişi ve mola ile Yaklaşık 4.5  Saat) Üsküp’e Varış.Üsküp Şehir Gezisi. Mustafa Paşa Camii,Murat Paşa Camii,Saat Kulesi,Eski Tren Garı,Davut Paşa Hamamı,Köse Kadı Camii,Rahibe Teresa ,Heykeli Ve Kale(Kalenin İçi Kapalı Olduğu İçin Dışından Görülecektir)Gezileri.Türk Çarşısında  Serbest Zaman.Otelimize yerleşme,Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün/27 Ekim/SIRBİSTAN(Belgrad)MACARİSTAN(Budapeşte):

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Saat 09.00 Da Aracımıza Transfer. Belgrad’a Hareket.

(434km,2 Sınır Geçişi Ve Mola İle Yaklaşık 7 Saat). Belgrad Şehir Turu.Görülecek Yerler Arasında  Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı Ve Taş Meydan Var.Budapeşte’ye Hareket.(378 Km,2 Sınır Geçişi Ve Mola İle Yaklaşık 6 Saat)Otelimize yerleşme,Konaklama otelimizde.

3.Gün/28 Ekim/SIRBİSTAN(Belgrad)MACARİSTAN(Budapeşte):

 • Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,Budapeşte  Şehir Gezisi,Tuna Nehrinin İki Yakasındaki  Sağ (Buda) Ve Sol (Peşte) Kıyısı Şeklinde İki Bölüme Ayrılmıştır.Berlin’den Sonra Orta Avrupa’nın En Büyük İkinci Şehri Olup, Macaristan Nüfusunun Beşte Biri De Burada Yaşamaktadır.Tuna’nın Sol Kıyısında Buda Şatosunun Çevresinde, Parklarla Süslü Modern Caddeler Ve Târihî Semtler Uzanır. Şehrin Beyni Ve Büyük Semtler İse Tuna’nın Sağ Kıyısındaki Ovadadır. Panoramik Şehir Turu.Budapeşte’de Görülecek Yerler Arasinda; Erszebet Köprüsü, Tüm Şehri Kuşbakışı İzleyebileceğiniz Gellert Tepesi,Unesco Dünya Mirası Listesinde Olan  Balikçilar Kulesi Ve St. Mathias Katedrali , Şehrin İlk Köprüsü Olan Zincirli Köprü, Görkemli Bir Tablo Çizen Parlamento Binasi, Macar Krallarının Heykellerinin Ve Heykellerin Altında Da Kahramanlıklarını Gösteren Kabartmaların Bulunduğu  Kahramanlar Meydani Görülecek Yerler Arasindadir. Otelimize Varış.Odalara Yerleşme,Serbest Zaman,Konaklama Otelimizde

4.Gün/29 Ekim/Budapeşte/Estergon Kalesi (Esztergom & Visegrad & Szentendre) Viyana:

 • Saat 07.00 De Uyandirma Ve Kahvalti Saat 09.00 De Aracimiza Transfer Ve Budapeşte Turumuza Devam.Saat 14.00 De Estergom’a Hareket(53km,Yaklaşık 1 Saat). Estergon Kalesi Olarak Bilinen  Esztergom & Visegrad & Szentendre Gezisi,1553 Yilinda Kanuni Sultan Süleyman Zamaninda Osmanlilarin Olan Esztergom &  Tuna’yi Gözetleyen Kalesinden Aldiği İsimle “Yüksek Kale” Olarak

Anilan Visegrad  Osmanlilari’in Batida İlerlemelerinden Kaçan Sirp Ve Yunanlilarin Kurduklari Bir Kent Olan Dar Dolambaçli Sokaklari Ve Mimarisiyle Akdeniz Havasini Yansitan Sanatçilar Kenti

 Olarak Bilinen  Szentendre Gezisi. Tuna Nehrini Köprü İle Geçerek Slovakya Topraklarından Tuna Nehri Ve Kale Manzarasını Fotoğraflıyoruz.Viyanaya Hareket,(232 Km.Yaklaşık 3 Saat) Otelimize Yerleşme.Konaklama Otelimizde.

     5.Gün/30 Ekim/Viyana/Prag:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Viyana Şehir Gezisi,Viyana’da İlk Görülecek Yer Ünlü Vıyana Opera Binası , 1365 Yılında Herzog Rudolf Iv. Tarafından Kurulan Viyana Üniversitesi Ardından Yüzyılı Aşkın Tarihçesi İle Ünlü Parlemento Binasi ,Dünyanın Sayısız Sanatçısını Barındıran Vıyana Tiyatrosu Ve Son Olarak Vıyananın İmparatorluk Sarayı Holfburg Ve Müzeler Bölgesinde Geziyoruz,Serbest Zaman. Saat 17.00 Da Prag’a Hareket.Yaklaşık 4,5 Saatlik (333 Km.)Yolculuk Sonrası Prag’a Varış.Otelimize Yerleşme,Konaklama Otelimizde.

6.Gün/31 Ekim/Prag:

 • Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Prag Şehir Gezisi,Orta Bohemya'da Vltava Nehri'nin Üzerinde Yer Alır.Prag "Altın Şehir", "Doksanların Sol Bankası", "Masal Şehri", "Şehirlerin Anası" Ve "Avrupa'nın Kalbi" Gibi İsimlerle De Anılır.Panaromik Şehir Gezimizde Cumhurbaşkanlığı Sarayı,  870 Senesinde Yapımı Bitirilen Arnavut Kaldırımlı, Koyu Geçişlerle Ve Tarihi Kiliselerle Dolu Bir Şehir Olarak Hala İhtişamını Koruyan  Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, Dünyaca Ünlü Yazar Kafka’nın Evi, Jan Hus’un Heykeli, Tyn Kilisesi Ve Belediye Binası Gibi Bir Çok Eserin Bulunduğu   Eski Şehir Meydanı Ve Güzelliği Benzersiz Olsun,Birdaha Yapılamasın Diye Kralın Gözlerini Kör Ettiği Mimarın Muhteşem Eseri , Tarihi 15.Yy’a Dayanan Astronomik Saat Kulesi Gezileri Vlatana Nehri Üzerindeki Köprüde Fotoğraf Çekimi,Serbest Zaman.Konaklama Otelimizde.

7.Gün/1 Kasım/Karlovary /Terezin/Zigatvar:

 • Otelimizde Alacağımız  Kahvaltı Sonrası Saat 08.00 Da Aracımıza Transfer Karlovy Vary’ Ye Hareket Ediyoruz…Yaklaşık 2 Saatlik(127 Km.) Yolculuk Sonrası Karlovy Vary ‘Deyiz.

17. Ve 18. Yüzyılda Avrupa Sosyetesinin Ve Devlet Adamlarının En Uğrak Ve En Meşhur Şehri Olan Karlovy Vary’nin Eşsiz Tabiatı İçinde, Yan Yana İnşa Edilmiş Onlarca Muhteşem

Sarayı, Atatürk’ün 1918 De Kaldığı Oteli, Dovorak`In, Mozart`In Göthe`Nin,Beethoven`In, Puşkin`İn Evlerini Görecek,12 Farklı Termal Suyun Çıktığı Termal Galerileri Ziyaret Edecek Ve Kristal, Porselen,Granat,Kehribar Taşlarının Ve Diğer Geleneksel Çek Hediyelik Eşyalarının Satıldığı Fabrika Satış Mağazalarında Alışverişle Geçireceksiniz..Dünyanın En Sağlıklı Kenti Olarak Bilinen Termal Kaplıca Ve Doğal Kaynaklarıyla Ünlü Karlovy Vary’de Yeraltında Binlerce Mineral Yatağı Vardır. Yuri Gagarin Heykelinin Arkasındaki Modern Binanın İçinden Çıkan Kaynak 20 Metre Yükseğe Fışkırıyor Ve Dünyadaki En Büyük Sıcak Kaynaklardan Biridir.Sıcaklığı 41-72 Derece Arasındaki Suyunun Tadı Çok Özel Ve Vücutta Özel Bir Etki Bırakır.Karlsbad Sıcak Mineral Suyu Vücut İçin Gerekli Hemen Her Minareli İçerir.Saat 13.00 De Bu Güzel Bölgeden Ayrılarak  Terezin Nazi Kampına Hareket.(119 Km,Yaklaşık 2. Saat)Terezin Kampın Gezilmesi,Fotoğraf Çekimi.

    Bratislava’ya hareket(390km,yaklaşık 4.5 saat).otelimize yerleşme,konaklama otelimizde.

8.Gün/1 Kasım/Bratislava/Zigatvar/Mohaç:

 • Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bratislava şehir turu Görülecek Yerler Arasinda Oldtown(Eskişehir)Heykelller Kentide Denilen Bu Şehirde Schöne Naci,Nucil Ve Napolyon Heykelleri ,Çeşmeler,Hlavne Namesti Meydani,Ulusal Slovak Tiyatrosu,Bratislava Lakesi Ve Tarih Ve Arkeoloji Müzesi Var.Öğle saatlerinde Mohaç’a hareket.(384km,yaklaşık 4 saat).Kanuni Sultan Süleyman’ın Hayatını Kaybettiği Ve Türbesinin Bulunduğu Zivatgar Gezimizde,Zivetgar Meydanı Osmanlı Yapıları Kanuni Sultan Süleyman Ve Ali Paşa Camilerinin Bugünkü Hali ,Türk Evi  Müzesi,Üzüm Tepesindeki Kanuni Türbesi Görülecek Yerler arasında.Otelimize yerleşme konaklama otelimizde.

9.Gün/2 Kasım/Sofya

 • Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Osmanlı Macar Savaşının Yaşandığı Mohaç’a Hareket(80 Km,Yaklaşık 1.5 Saat).Mohaç Kasabası Ve Mohaç Savaşının Geçtiği Milli Park Ve Müzenin Gezilmesi.  Aracımıza Transfer   Sofya’ya Hareket. Hareket.(688 Km,4 Sınır Geçişi Ve Molalar İle 12 Saat.)Akşam saatlerinde Sofya’ya varış.Panoramik Sofya Şehir turu.Ankara’ya hareket(1000km,yaklaşık 15 saat).

10.Gün/3 Kasım/Ankara

 • Sabah saatlerinde Ankara’ya varış.

 • Lüks Otobüs  İle Ulaşım
 • Ulaşımda İkramlar
 • 8  Gece   3* Ve 4* Hotelde Konaklama
 • 8 Sabah Kahvaltısı
 • MacaristanBudapeşte Estergon Zigatvar Mohaç
 •  Avusturya Viyana
 • Çekya Prag
 • Yunanistan Selanik Kavala
 • Bulgaristan Sofya
 • Makedonya Üsküp
 • Sırbistan Belgrad
 • Tüm  Otel Konaklama Vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Öğle  Ve Akşam Yemekleri(günlük 20 €)
 • Shengen Vize +Sigorta+…110 € (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
 • Yurtdışı Çıkış Fonu(15 Tl.)Tarafınızdan T.C Ve Pasaport Nosu İle Bankaya Yatırılacak)
 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Orta Avrupa ve Balkanlar Gezisi

Macaristan Avusturya Çekya  Slovakya Almanya MacaristanBudapeşte Estergon Zigatvar Mohaç Avusturya Viyana Çekya Prag Yunanistan Selanik Kavala Bulgaristan Sofya Makedonya Üsküp Sırbistan Belgrad

8 Gün 7 Gece
Oda Kahvaltı / 3* & 4* Otel
595€
  İki Kişilik Odada: 

 • Kişi Başı595 €
 • İlave Yatak0 €
 • Tek Kişi Farkı145 €

A 10228 sayılı kanuna göre Tur-Gezi vb. organizasyonlar Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli ve TÜRSAB üyesi Seyahat Acenteleri tarafından yapılır.

Her türlü Tur-Gezi organizasyonlarında "Seyahat Sigortası" zorunludur. Seyahat sigortası sadece Acentalar tarafından yapılabilinir.