Hareket - TÜRKİYE / Ankara / İstanbul:

Saat 17.00’de Ankara Necatibey Cd. Makro Market önünden İpsala Sınır Kapısı’na hareket (704 km, yaklaşık 10 saat). İstanbul’daki katılımcıların Kavacık Köprüsü’nden aracımıza transferi.

1.Gün – YUNANİSTAN & MAKEDONYA / Selanik / Üsküp

Tekirdağ’da ihtiyaç molası verdikten sonra yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası İpsala Sınır Kapısı’na varış ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Selanik’e hareket (430 km, yaklaşık 4,5 saat). Sabah saatlerinde Selanik’e varış ve şehir gezisi. Görülecek yerler arasında Atamız’ın Evi, Beyaz Kule, Rotonda Felsefe Okulu, Osmanlı Camisi ve tarihi kale var. Akşam yemeği ve konaklama Selanik’teki otelimizde.

2.Gün -  MAKEDONYA / Manastır / Ohrid:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Manastır’a hareket (237 km, yaklaşık 3 saat 2 sınır geçişi var). Manastır şehir gezisi. Atamızın okuduğu askeri idadi, anı odası, yine Atamızın büyük aşkı Eleni’nin evi, Osmanlı camisi, saat kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Cami, bedesten, Yeni Mehmet Efendi Cami, İshakiye Cami, Mansatır Çarşısı, görülecek yerler arsında. Ohrid’e hareket (67 km, yaklaşık 45 dk.) Yol üzerinde bulunan Resne’deki İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önde gelen isimlerinden Resneli Ahmet Niyazi Evi ziyareti. Ohrid’ varış ve şehir gezisi. Gostivar ve Kalkandelen gezileri. Akşam saatlerinde Ohrid’e varış. Ohrid şehir gezisinde antik kent, bazilika, Ohrid Kalesi, antik tiyatro, Çar Semoil Kilisesi, Osmanlı evleri, St.Naum Manastırı ve Kiril alfabesini yazan Kiril kardeşlerin heykelleri görülecek yerler arasında. Ardından tarihi Ohrid Çarşısı’nda serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’deki otelimizde.

3.Gün – ARNAVUTLUK & KARADAĞ & HIRVATİSTAN / Tiran / Kotor / Budva / Dubrovnik:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tiran’a hareket (135 km, yaklaşık 3 saat 2 Sınır Geçişi). Tiran şehir gezisinin ardından ğğle saatlerinde Dubrovnik’e hareket (271 km, yaklaşık 4 saat 4 Sınır Geçişi). Yol üzerinde bulunan St.Stefan adası panoramik seyri. Budva ve Kotor şehir gezileri. Akşam yemeği ve konaklama Dubrovnik’teki otelimizde.

4.Gün – HIRVATİSTAN & BOSNA – HERSEK / Dubrovnik / Poçitel / Blagaj / Mostar / Saraybosna:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Dubrovnik şehir gezisi. Eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasında. Serbest zaman. Ardından Mostar’a hareket (129 km, yaklaşık 3 saat 2 Sınır Geçişi). Poçitel ve Blagaj Derviş Tekkesi gezileri. Mostar’a varış ve şehir gezisi. Mostar’da yürüyerek yapılacak gezide Mostar Köprüsü ve Koska Mehmet Paşa Camisi görülecek yerler arasında. Akşam saatlerinde Saraybosna’ya hareket (130 km, yaklaşık 2,5 saat). Yol üzerindeki Konjick Şehri gezisi. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’daki otelimizde.

5.Gün – BOSNA – HERSEK / Saraybosna:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Alija İzetbegoviç anıt mezarı ve şehitlikler ziyareti. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi ve savaş tüneli gezileri. Ardından Hüsrev Bey Cami, saat kulesi, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri, Musevi sinagogu ve 1.Dünya Savaşı’nın başladığı Latin Köprüsü görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’daki otelimizde.

6.Gün – BOSNA – HERSEK & SIRBİSTAN / Serebrenitsa / Belgrad:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası katliam şehri Serebrenitsa’ya hareket (133 km, yaklaşık 1,5 saat). Katliam fabrikaları ve şehitlik ziyareti sonrası Belgrad’a hareket (168 km, yaklaşık 4 saat 2 Sınır Geçişi). Belgrad şehir gezisinde kale meydanı, askeri müze, İstanbul Kapı, saat kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasında.

7.Gün –  BULGARİSTAN / Sofya:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sofya’ya hareket (394 km, yaklaşık 14 saat 2 Sınır Geçişi). Sofya’ya varış ve Sofya şehir gezisi. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Sofya’daki otelimizde.

8.Gün –  BULGARİSTAN & TÜRKİYE  / Plovdiv / Haskova / İstanbul / Ankara:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ankara’ya hareket (1000 km, yaklaşık 22 saat 2 Sınır Geçişi). Yol üzerindeki Plovdiv ve Haskova şehir gezileri. Akşam saatlerinde Kapıkule Sınır Kapısı’na varış. Pasaport işlemleri sonrası Türkiye’ye giriş. İstanbul ve Ankara’ya varışla turunuzun sonu.

 • Lüks turizm otobüs ile ulaşım
 • 7 Gece 4* otel konaklaması (vergiler dahil)
 • 7 Sabah kahvaltısı
 • 7 Akşam yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • Öğle yemekleri
 • Schengen vizesi + vize sigortası + vize danışmanlık hizmeti / 130 €
 • Yurt dışı çıkış harcı / 15 TL (Tarafınızdan TC No ile bankaya yatırılır)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kaptan ve rehber bahşişleri / Kişi başı 10 €
 • Kişisel harcamalar

Otobüsle Balkanlar

Yunanistan Makedonya Sırbistan Arnavutluk Hırvatistan Bosna-Hersek Bulgaristan Karadağ

22.04.2018 - 28.04.2018
05.05.2018 - 13.05.2018
13.06.2018 - 20.06.2018
23.06.2018 - 30.06.2018
14.07.2018 - 21.07.2018
18.08.2018 - 25.08.2018
01.09.2018 - 08.09.2018
8 Gün 7 Gece
Yarım Pansiyon / 4*Otel
595 475€
  İki Kişilik Odada: 

 • Kişi Başı475 €
 • İlave Yatak0 €
 • Tek Kişi Farkı145 €

A 10228 sayılı kanuna göre Tur-Gezi vb. organizasyonlar Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli ve TÜRSAB üyesi Seyahat Acenteleri tarafından yapılır.

Her türlü Tur-Gezi organizasyonlarında "Seyahat Sigortası" zorunludur. Seyahat sigortası sadece Acentalar tarafından yapılabilinir.