Hareket - TÜRKİYE / Ankara / İstanbul:

Saat 17.00’de Ankara Necatibey Cd. Makro Market önünden hareket (704 km, yaklaşık 10 saat). İstanbul’daki katılımcıların Kavacık Köprüsü'nden aracımıza transferi.

1.Gün – YUNANİSTAN & MAKEDONYA / Selanik / Üsküp:

Tekirdağ’da ihtiyaç molası verdikten sonra 1,5 saatlik yolculuk sonrası İpsala Sınır Kapısı’na varış, pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş ve Selanik’e hareket (430 km, yaklaşık 4,5 saat). Sabah saatlerinde Selanik’e varış ve şehir gezisi. Görülecek yerler arasında Atamızın evi, Beyaz Kule Rotonda Felsefe Okulu, Osmanlı Cami, tarihi kale var. Serbest zaman. Sonrasında Üsküp’e hareket. Makedonya ve Yunanistan sınır geçişlerinin ardından Üsküp şehir gezisi. Görülecek yerler arasında Muratpaşa Cami, Türk çarşısı, kale ve yeni şehir var. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’teki otelimizde.

2.Gün – SIRBİSTAN & MACARİSTAN / Belgrad / Budapeşte:

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası saat 07.00’de Budapeşte’ye hareket (810 km, yaklaşık 9 saat). Sırbistan ve Makedonya sınır geçişlerinden sonra yol üzerinde bulunan Belgrad şehir gezisi. Akşam saatlerinde Belgrad üzerinden Sırbistan ve Macaristan sınır geçişlerinden sonra Budapeşte’ye varış. Konaklama Budapeşte’deki otelimizde.

3.Gün – MACARİSTAN / Budapeşte:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Budapeşte şehir gezisi. Budapeşte’de görülecek yerler arasında; Erszebet Köprüsü, tüm şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz yerler, UNESCO dünya mirası listesinde olan balıkçılar kulesi, St. Mathias Katedrali, şehrin ilk köprüsü olan zincirli köprü, görkemli bir tablo çizen parlamento binası, Macar krallarının heykellerinin ve heykellerin altında da kahramanlıklarını gösteren kabartmaların bulunduğu Kahramanlar Meydanı var. Konaklama Budapeşte’deki otelimizde.

4.Gün – MACARİSTAN & ÇEK CUMHURİYETİ / Budapeşte / Estergon / Prag:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Budapeşte ve Visegrad Szendentre Estergon gezileri. Estergon Kalesi ve Macar kilisesi gezisi. Saat 15.00’te Prag’a hareket (525 km, yaklaşık 6 saat). Konaklama Prag’daki otelimizde.

5.Gün – ÇEK CUMHURİYETİ / Prag

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Prag şehir gezisi. Panoramik şehir gezisi sırasında cumhurbaşkanlığı sarayı, 870 senesinde yapımı bitirilen Arnavut kaldırımlı, koyu geçişlerle ve tarihi kiliselerle dolu bir şehir olarak hala ihtişamını koruyan Prag kalesi, St. Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın evi, Jan Hus’un heykeli, Tyn Kilisesi ve belediye binası gibi birçok eserin bulunduğu eski şehir meydanı ve güzelliği benzersiz olsun, bir daha yapılamasın diye kralın gözlerini kör ettiği mimarin muhteşem eseri ile tarihi 15.yy’a dayanan astronomik saat kulesi gezileri. Vlatana Nehri üzerindeki köprüde fotoğraf çekimi ve serbest zaman. Konaklama Prag’daki otelimizde.

6.Gün – ÇEK CUMHURİYETİ & AVUSTURYA / Karlovy Vary / Viyana:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Karlovy Vary’ye hareket (128 km, yaklaşık 1,5 saat). Karlovy Vary şehir gezisinde görülecek yerler arasında 17. ve 18. yy’da Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem saray, Atatürk’ün 1918’ de kaldığı otel, Dovorak`ın, Mozart`ın Goethe`nin, Beethoven`in ve Puşkin`in evleri var. Ayrıca iki farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapabileceksiniz. Akşam saatlerinde Viyana’ya hareket (331 km, yaklaşık 4 saat). Konaklama Viyana’daki otelimizde.

7.Gün – AVUSTURYA & SLOVENYA / Viyana / Ljubliana:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 08.00’de Viyana şehir gezisi. Görülecek yerler, ünlü Viyana Opera Binası, 1365 yılında Herzog Rudolf IV. tarafından kurulan Viyana Üniversitesi, yüz yılı aşkın tarihçesi ile ünlü parlamento binası, Viyana tiyatrosu ve son olarak Viyana’nın imparatorluk sarayı Holfburg ile müzeler bölgesi Saat 15.30’da Ljubliana’ya hareket (382 km, yaklaşık 4,5 saat). Konaklama Ljubliana’daki otelimizde.

8 Gün – SLOVENYA & BOSNA – HERSEK / Ljubliana / Saraybosna:

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası saat 08.00’de Ljubliana şehir gezisi. Saat 11.00’de Saraybosna’ya hareket (516 km, yaklaşık 7 saat). Panoramik şehir gezisi ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camisi ziyareti. Devamında saat kulesi, Saraybosna’da Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi sinagogu gezileri. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü gezisi. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’daki otelimizde.

9.Gün BOSNA – HERSEK & HIRVATİSTAN / Saraybosna / Mostar / Dubrovnik:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Saraybosna şehir gezisi. Alija İzetbegoviç anıt mezarı ve şehitlikler ziyareti. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi ve savaş tüneli gezileri. Ardından Saraybosna şehir merkezinde serbest zaman. Saat 12.00’de öğle saatlerinde Mostar’a hareket (130 km, yaklaşık 2 saat). Mostar’a varış ve Mostar şehir gezisi. Mostar’da yürüyerek yapılacak gezide Mostar Köprüsü, Koska Mehmet Paşa Camisi ve Blagaj Derviş Tekkesi görülecek yerler arasında. Ardından Poçitel gezisi. Akşam saatlerinde  Dubrovnik’e hareket (120 km, yaklaşık 2,5 saat). Akşam yemeği ve konaklama Dubrovnik’teki otelimizde.

10.Gün – HIRVATİSTAN / Dubrovnik:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Dubrovnik şehir gezisi. Eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasında. Serbest zaman. Konaklama Dubrovnik’teki otelimizde.

11.Gün – KARADAĞ & ARNAVUTLUK & MAKEDONYA / Kotor / Budva / Tiran / Ohrid / Struga:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kotor’a hareket (95 km, feribot geçişi var yaklaşık 1,5 saat). Kotor şehir gezisi. Budva’ya hareket. Budva şehir gezisi. Öğle saatlerinde Ohrid’e hareket (350 km, yaklaşık 6,5 saat). Yol üzerinde bulunan Tiran şehir gezisi. Akşam saatlerinde Ohrid’e varış. Ohrid şehir gezisi. Ohrid antik kenti, bazilika, Ohrid Kalesi, antik tiyatro, Çar Semoil Kilisesi, Osmanlı evleri, St.Naum Manastırı ve Kilisesi, Kiril alfabesini yazan Kiril Kardeşler heykelleri ve cami. Ardındn Struga şehir gezisi. Şairler Köprüsü, çarşı ve Hasan Baba Tekkesi görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’deki otelimizde.

12.Gün – MAKEDONYA & YUNANİSTAN / Manastır / Selanik:

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası saat 07:00’de Manastır’a hareket (67 km, yaklaşık 40 dk) Manastır şehir gezisinde görülecek yerler, Atatürk’ün eğitim aldığı manastır askeri idadisi, Atatürk anı odası, saat kulesi, Manastır çarşısı ve Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi. Nikita Sınır Kapısı’na hareket (45 km, yaklaşık 30 dk.). Pasaport işlemleri sonrası akşam saatlerinde Kavala’ ya varış (340 km, yaklaşık 4 saat). Konaklama Kavala’daki otelimizde.

13. Gün - YUNANİSTAN & TÜRKİYE / Kavala / İstanbul / Ankara:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 08.30’da Kavala şehir gezisi. Sonrasında İpsala Sınır Kapısı’na hareket. Pasaport işlemleri ve free shop alışverişi sonrası İstanbul’a hareket. İstanbul’daki katılımcıların ayrılması ve Ankara’ya hareket. Gece saatlerinde Ankara’ya varışla turunuzun sonu.

 • Ohrid Göl gezisi / 20 €
 • Dubrovnik’te tekne turu / 45 €
 • Budapeşte’de ve Prag’daki nehir turları. / Yemekli-40 € & Yemeksiz-25 €

 • Lüks turizm otobüs ile ulaşım
 • 12 Gece 3* ve 4* otel konaklaması (vergiler dahil)
 • 12 Sabah kahvaltısı
 • 3 Akşam yemeği (Üsküp, Saraybosna, Ohrid)
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • Öğle yemekleri
 • Budapeşte’de ve Prag’daki nehir turları. / Yemekli-40 € & Yemeksiz-25 €
 • Ohrid Göl gezisi / 20 €
 • Dubrovnik’te tekne turu / 45 €
 • Schengen vizesi + vize sigortası + vize danışmanlık hizmeti / 130 €
 • Yurt dışı çıkış harcı / 15 TL (Tarafınızdan TC No ile bankaya yatırılır)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kaptan ve rehber bahşişleri / Kişi başı 10 €
 • Kişisel harcamalar

Otobüsle Balkanlar ve Orta Avrupa 11 Ülke

Yunanistan Makedonya Macaristan Çek Cumhuriyeti Sırbistan Slovenya Avusturya Arnavutluk Hırvatistan Bosna-Hersek Karadağ

01.03.2017 - 13.03.2017
01.04.2017 - 13.04.2017
01.05.2017 - 13.05.2017
01.06.2017 - 13.06.2017
25.06.2017 - 02.07.2017
04.07.2017 - 17.07.2017
01.08.2017 - 13.08.2017
01.09.2017 - 13.09.2017
01.10.2017 - 13.10.2017
13 Gün 12 Gece
Oda Kahvaltı / 3* ve 4* Otel
995 849€
  İki Kişilik Odada: 

 • Kişi Başı849 €
 • İlave Yatak0 €
 • Tek Kişi Farkı245 €

A 10228 sayılı kanuna göre Tur-Gezi vb. organizasyonlar Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli ve TÜRSAB üyesi Seyahat Acenteleri tarafından yapılır.

Her türlü Tur-Gezi organizasyonlarında "Seyahat Sigortası" zorunludur. Seyahat sigortası sadece Acentalar tarafından yapılabilinir.