Hareket 1.Gün – TÜRKİYE & MACARİSTAN / Ankara / Budapeşte:

Sabah erken saatlerde Esenboğa Havaalanı iç hatlar gidişinde buluşma. Havayolunun İstanbul aktarmalı Budapeşte uçuşu ile Budapeşte’ye hareket. Öğle saatlerinde Budapeşte’ye varış. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza transfer ve rehberimiz eşliğinde panoramik şehir gezisi. Erszebet Köprüsü, tüm şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz yerler, UNESCO dünya mirası listesinde olan balıkçılar kulesi, St. Mathias Katedrali, şehrin ilk köprüsü olan zincirli köprü, görkemli bir tablo çizen parlamento binası, Macar krallarının heykellerinin ve heykellerin altında da kahramanlıklarını gösteren kabartmaların bulunduğu Kahramanlar Meydanı var. Konaklama Budapeşte’deki otelimizde.

2.Gün – MACARİSTAN / Budapeşte / Esztergom:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Budapeşte ve Visegrad Szendentre Estergon gezileri. Estergon Kalesi ve Macar kilisesi gezisi. Serbest zaman. Konaklama Budapeşte’deki otelimizde.

3.Gün – SLOVAKYA & AVUSTURYA / Bratislava / Viyana:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Bratislava’ya hareket (200 km, yaklaşık 2,5 saat). Bratislava şehir gezisinden sonra Viyana’ya hareket (78 km, yaklaşık 1 saat). Viyana şehir gezisinde, Görülecek yerler, ünlü Viyana Opera Binası, 1365 yılında Herzog Rudolf IV. tarafından kurulan Viyana Üniversitesi, yüz yılı aşkın tarihçesi ile ünlü parlamento binası, Viyana tiyatrosu ve son olarak Viyana’nın imparatorluk sarayı Holfburg ile müzeler bölgesi görülecek yerler arasında. Serbest zaman. Konaklama Viyana’daki otelimizde.      .

4.Gün – AVUSTURYA & ÇEK CUMHURİYETİ  / Viyana / Prag:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Avrupa’nın en büyük yer altı gölü Seegrotte Mayerling gezisi. Ardından Viyana’da serbest zaman. Akşam saatlerinde Prag’a hareket (335 km, yaklaşık 4 saat). Konaklama Prag’daki otelimizde.

5.Gün – ÇEK CUMHURİYETİ  / Prag:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Prag şehir gezisi. Panoramik şehir gezisi sırasında cumhurbaşkanlığı sarayı, 870 senesinde yapımı bitirilen Arnavut kaldırımlı, koyu geçişlerle ve tarihi kiliselerle dolu bir şehir olarak hala ihtişamını koruyan Prag kalesi, St. Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın evi, Jan Hus’un heykeli, Tyn Kilisesi ve belediye binası gibi birçok eserin bulunduğu eski şehir meydanı ve güzelliği benzersiz olsun, bir daha yapılamasın diye kralın gözlerini kör ettiği mimarin muhteşem eseri ile tarihi 15.yy’a dayanan astronomik saat kulesi gezileri. Vlatana Nehri üzerindeki köprüde fotoğraf çekimi ve serbest zaman.

6.Gün – ÇEK CUMHURİYETİ & ALMANYA / Prag / Karlovy Vary / Terezin Kampı / Dresden:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Karlovy Vary’ye hareket (128 km, yaklaşık 1,5 saat). Karlovy Vary şehir gezisinde görülecek yerler arasında 17. ve 18. yy’da Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem saray, Atatürk’ün 1918’ de kaldığı otel, Dovorak`ın, Mozart`ın Goethe`nin, Beethoven`in ve Puşkin`in evleri var. Ayrıca iki farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapabileceksiniz. Ardından Terezin Kampı’na gezisi ve Dresden’e hareket (95 km, yaklaşık 1 sa 15dk.) Konaklama Dresden’deki otelimizde.

7. Gün – ALMANYA / Dresden / Berlin:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası saat 08.00’ de Dresden şehir gezisi. Barok tarzı tarihi yapıları ve Moritzburg Sarayı gezileri ve sebest zaman. Akşam saatlerinde Berlin’e hareket (195 km, yaklaşık 2,5 saat). Konaklama Berlin’deki otelimizde.

8. Gün – ALMANYA & TÜRKİYE / Berlin / Ankara:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Berlin şehir gezisi. Berlin Duvarı ve Pergamon Müzesi görülecek yerler arasında. Akşam saatlerinde havaalanına hareket. Havayolunun İstanbul aktarmalı Ankara uçuşu ile Ankara’ya hareket. Ankara Esenboğa Havaalanı’nda turunuzun sonu.

 • Esztergom, Visegrad ve Szentendre Turu / 50 €
 • Seegrotte & Mayerling Turu / 50 €
 • Karlovy Vary Turu / 50 €
 • Bratislava Turu / 50 €
 • Terezin Kampı Turu / 50 €

 • Havayolu ile ulaşım
 • 7 Gece 3* ve 4* otel konaklaması (vergiler dahil)
 • 7 Sabah kahvaltısı
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Budapeşte’de ve Prag’daki nehir turları / Yemekli-40 € & Yemeksiz-25 €
 • Schengen vizesi + vize sigortası + vize danışmanlık hizmeti / 130 €
 • Yurt dışı çıkış harcı / 15 TL (Tarafınızdan TC No ile bankaya yatırılır)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kaptan ve rehber bahşişleri / Kişi başı 10 €
 • Kişisel harcamalar

Uçakla Orta Avrupa & Almanya

Avusturya Macaristan Çek Cumhuriyeti Slovakya Almanya

24.06.2018 - 01.07.2018
8 Gün 7 Gece
Oda Kahvaltı / 3* ve 4* Otel
1095 799€
  İki Kişilik Odada: 

 • Kişi Başı799 €
 • İlave Yatak0 €
 • Tek Kişi Farkı235 €

A 10228 sayılı kanuna göre Tur-Gezi vb. organizasyonlar Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli ve TÜRSAB üyesi Seyahat Acenteleri tarafından yapılır.

Her türlü Tur-Gezi organizasyonlarında "Seyahat Sigortası" zorunludur. Seyahat sigortası sadece Acentalar tarafından yapılabilinir.